ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106317
مخالفت فيفا با تقاضاي فدراسيون فوتبال ايران؛ تاريخ بازي ايران-کره جنوبي در تهران تغيير نمي کند
تاریخ انتشار : 1395/06/13 09:26:15
نمایش : 410
درحاليکه بر اساس قرعه کشي انجام شده، بازي ايران وکره جنوبي در مرحله مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۸ بايستي روز سه شنبه ۲۰ مهر بايد برگزار شود، فدراسيون فوتبال ايران در نامه اي به کنفدراسيون فوتبال آسيا و فيفا خواستار تغيير يک روزه يا دو روزه اين بازي از روز سه شنبه ۲۰ مهر به دوشنبه ۱۹ مهر شده بود.
به گزارش حوزه ورزش اساتيد برتر به نقل از «نود»،دليل ارسال اين نامه، همزمان بودن بازي حساس ايران و کره جنوبي با روز تاسوعاي حسيني بود. سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ برابر با ۹ محرم ۱۴۳۸ تاسوعاي حسيني است. فدراسيون فوتبال ايران خواستار تغيير تاريخ بازي به روز ۱۹ مهر ۹۵ شده بود که در نهايت فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا با تغيير تاريخ اين بازي موافقت نکرد تا بازي در همان روز تاسوعا در ورزشگاه آزادي برگزار شود.

فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا به اين دليل با تاريخ بازي مخالفت کردند که روز برگزاري بازي فيفادي است و با توجه به برگزاري بازيهاي هفته سوم مقدماتي جام جهاني در روز  ۱۵ مهر امکان جابجايي تاريخ بازي وجود ندارد و زمان استراحت تيم کره جنوبي کمتر از ديگر تيم ها خواهد شد. البته فدراسيون فوتبال کره جنوبي هم با تغيير تاريخ بازي مخالفت کرده بود.

 البته اين اتفاق يک بار در عرصه باشگاهي افتاد و استقلال تهران يک روز قبل از تاسوعاي حسيني در سال ۷۸ در مرحله نيمه نهايي جام باشگاههاي آسيا ميزبان داليان چين بود که استقلال با نتيجه چهار بر سه به پيروزي رسيد.


انتهاي خبر/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید