ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106318
ايران و کره جنوبي در زمينه دولت هوشمند همکاري مي‌کنند
تاریخ انتشار : 1395/06/13 11:19:33
نمایش : 255
ايران و کره جنوبي با امضاي يادداشت تفاهم در پروژه‌ي دولت هوشمند جمهوري اسلامي ايران با هم همکاري مي‌کنند. اين تفاهم نامه در حاشيه سفر وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به همراه معاونانش به کره‌جنوبي به امضاء رسيد
به گزارش حوزه فناوري واطلاعات اساتيد برتر،ايران و کره‌جنوبي براي همکاري در پروژه‌ي دولت هوشمند با هم يادداشت تفاهم امضاء کردند. اين تفاهم نامه ميان سازمان فناوري اطلاعات ايران و آژانس ملي توسعه‌ فناوري اطلاعات کره جنوبي منعقد شده است.

نصرالله جهانگرد، رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران و جونگ لوک يون رئيس آژانس ملي توسعه فناوري اطلاعات کره جنوبي (نايپا) در حضور مديران ارشد دو کشور، يادداشت تفاهم همکاري در پروژه دولت هوشمند جمهوري اسلامي ايران را به امضاء رساندند.

در اين جلسه، دو طرف بر بحث و گفتگو پيرامون استفاده از ظرفيت‌ها و تجربه‌هاي کره جنوبي در زمينه توسعه فناوري اطلاعات و دولت هوشمند براي استفاده در ايران، راه‌هاي چگونگي ادامه همکاري و توسعه تعاملات بين دو کشور در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات را بررسي کردند.

اين تفاهم يکي از چهار سند سطح بالاي همکاري وزارت ارتباطات با همتاي کره‌اي خود در سفر اخير محمود واعظي و معاونانش به کشور کره‌ جنوبي است.

کره جنوبي يکي از پيشرفته‌ترين کشورها در زمينه توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات است. علاوه بر کارخانه‌هاي اين کشور مانند سامسونگ و ال‌جي که در عرصه‌ي محصولات فناورانه جزو بهترين برندهاي دنيا محسوب مي‌شوند، از اينترنت اين کشور به عنوان پرسرعت‌ترين و با کيفيت‌ترين اينترنت در دنيا ياد مي‌شود.

سرعت ميانگين اينترنت کره جنوبي حدود ۲۹ مگابيت بر ثانيه در سه‌ماهه‌ي اول سال ۲۰۱۶ بوده است که رتبه يک در ميان کل کشورهاي دنيا را کسب کرده است.


انتهاي خبر/

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید