ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106325
حذف ضريب اشتراک يک به هشت اينترنت؛ پهناي باند افزايش مي‌يابد
تاریخ انتشار : 1395/06/15 13:01:18
نمایش : 423
به گفته‌ي معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، اپراتورهاي اينترنت با حذف اشتراک يک به هشت، موظف به افزايش پهناي باند شده‌اند و اگر اپراتور اينترنتي در اختصاص پهناي باند به هر مشترک خود تخلف کند، با دستور توقف فروش مواجه مي‌شود.
به گزارش حوزه فناوري واطلاعات اساتيد برتر، حسين جوشقاني با بيان اينکه طبق مصوبه ۲۳۷ کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات گزينه‌ي ضريب اشتراک يک به هشت در مصرف پهناي باند اينترنت حذف مي‌شود، اعلام کرد: «پيش از اين در اختصاص پهناي باند شک و شبهه‌ي ضريب اشتراک وجود داشت و ميزان سرعت اينترنت کاربران، با تحليل‌هايي در مورد اشتراک ميزان پهناي باند همراه بود. هم اکنون ضريب اشتراک حذف شده است.»

جوشقاني در اين زمينه گفت: «حذف ضريب اشتراک به اين معنا خواهد بود که اگر تا قبل از اين اپراتور سرويس‌دهنده اينترنت، پهناي باند را بين يک تا ۸ کاربر به اشتراک مي‌گذاشت، هم اکنون بايد به همان سرعت درخواست مشترک، به وي سرويس دهد.»

معاون رگولاتوري گفت: «طبق مصوبه‌ي جلسه‌ي ۲۳۷ کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، اپراتورهاي اينترنتي ملزم به افزايش پهناي باند اينترنت شده‌اند. اگر با مواردي برخورد کنيم که ميزان پهناي باندي که در پروانه‌ اپراتورهاي اينترنتي به عنوان سرانه ديده شده است کمتر باشد، دستور توقف فروش را صادر مي‌کنيم.»

جوشقاني توضيح داد: «قانون جديد به اين معنا نيست که اگر اپراتوري اينترنت ۲ مگابيت بر ثانيه به مشترک فروخت، بايد تمام پهناي باند درخواستي را به صورت اختصاصي به او بدهد، بلکه اپراتور اينترنت بايد رفتار مشترک را رصد کرده و بر مبناي رفتار مشترک شبکه‌ي خود را طراحي کند تا بر اين اساس به مشترک سرويس مناسب و با پهناي باند خوب ارائه شود.»

معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تأکيد کرد: «در مصوبه جديد، اپراتورهاي اينترنتي موظفند شبکه‌ خود را به گونه‌اي طراحي کنند که مشترک سرويس مناسبي طبق درخواست خود و برمبناي هزينه‌اي که پرداخت شده، دريافت کند. البته اينکه چه ميزان پهناي باند به کاربر هر اپراتور اختصاص خواهديافت بر اساس طراحي خاص شبکه‌ي اپراتورها خواهد بود.»

معاون رگولاتوري اعلام کرد:‌ «اپراتور اينترنتي بايد به ازاي هر مشترک، سرانه‌ي پهناي باند مشخصي داشته باشد و به کاربران ارائه دهد. سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در پروانه‌ي اپراتورهاي ارتباطات ثابت (FCP) مشخص کرده‌ايم که ميزان سرانه‌ي پهناي باند به ازاي هر مشترک بايد حداقل چه رقمي باشد. با در نظر گرفتن اين تخصيص پهناي باند و ميزان کيفيتي که اپراتورها در اختيار مشترک مي‌گذارند، مشخص خواهد شد که کم فروشي‌ مي‌کنند يا نه.»

جوشقاني گفت: «در صورتي که اپراتورهاي اينترنتي طبق پروانه عمل نکنند و پهناي باند اينترنت به کاربر را کمتر از حد مشخص شده ارائه دهند، به آنها اخطار داده و دستور توقف فروش خواهيم داد. اين کار گامي در جهت افزايش کيفيت سرويس اينترنت به کاربران خانگي و تجاري، اپراتورهاي ارتباطات ثابت و مخابرات بوده و به زودي براي کاربران اينترنت همراه نيز تعريف خواهد شد.»

انتهاي خبر./

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید