ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106336
انتظار براي مدال زرين زود به پايان رسيد
ساره، تيرانداز طلايي ايران در ريو
تاریخ انتشار : 1395/06/20 09:16:46
نمایش : 385
ساره جوانمردي با رکوردشکني در رشته تفنگ بادي 10متر اولين طلاي پارالمپيک را کسب کرد.
 به گزارش حوزه ورزش اساتيد برتر به نقل از "ورزش‌سه"، فينال رقابت‌هاي تيراندازي تفنگ بادي 10 متر در بخش بانوان ظهر امروز به وقت ريو برگزار شد. در اين رقابت ساره جوانمردي و عاليه محمودي از ايران با تيراندازاني از ترکيه (2 نفر)، اوکراين، مقدونيه، آذربايجان و مجارستان رقابت کردند. جوانمردي در خط A و محمودي در خط F حضور داشتند.


در مرحله اول که براي مشخص شدن اولين نفر حذف شده بود، عاليه محمودي با امتياز 72.7 در رده آخر قرار گرفت و از کنار رفت. پس از محمودي، «اوليورا ناکوسکا» تيرانداز اهل کشور مقدونيه مرحله دوم با امتياز 92.8 از صعود باز ماند و از پشت خط تيراندازي کنار آمد. سومين نفر حذف شده «آيسل اوزگان» از ترکيه بود که با امتياز 110.1 موفق به صعود نشد. چهارمين تيرانداز کنار رفته از رقابت فينال «کريژتينا داويد» از مجارستان بود که 128.8 امتياز کسب کرد که رکورد پايين تري نسبت به ساير تيراندازان بود. نفر پنجمي که ديگر اجازه تيراندازي پيدا نکرد، «يلنا تارانووا» از آذربايجان بود که امتياز 148.8 را از خود بر جا گذاشت. با حذف اين تيرانداز، مدال جوانمردي مسجل شد و نماينده کشورمان به رقابت خود براي کسب مدال طلا ادامه داد.

در بين سه تيرانداز باقي‌مانده، «آيساگل پهليوانلار» از ترکيه با امتياز 172.3 بدترين رکورد را داشت و به مدال برنز بسنده کرد. در رقابت جوانمردي با «اولگا کووالچوک» از اوکراين، جوانمردي به امتياز 193.4 امتياز عملکرد بهتري نسبت به حريف اوکرايني با رکورد 191.2 داشت و موفق شد به مدال طلا برسد. بدين ترتيب جوانمردي اولين طلاي کاروان کشورمان در پارالمپيک ريو را به نام خود ثبت کرد. همچنين عاليه محمودي نيز هشتم شد. جوانمردي همچنين رکورد جهان را نيز به نام خود ثبت کرد.


* اولين طلايي ايران در پارالمپيک کيست؟


اين ورزشکار شيرازي‌الاصل 32ساله در حالي اولين طلاي المپيک را براي کاروان ايران کسب کرد که 4 سال  پيش در پارالمپيک لندن مدال برنز را کسب کرده بود. او پيش از اين سابقه قهرماني جهان را دارد.
 


ساره که دچار معلوليت از بدوتولد است از سال 1387 رشته تيراندازي را انتخاب کرده و بي‌وقفه در اين رشته ورزشي درخشيده است. اين در حالي است که او فارغ‌التحصيل رشته مديريت بازرگاني است و از ورزشکاران تحصيلکرده نيز محسوب مي‌شود.


ساره در سال 2014 بهترين ورزشکار زن آسيا لقب گرفته است تا کارنامه پربار خود را تکميل‌تر کند. او امروز با شکست رکورد جهان مدال طلاي المپيک ريو را به خود اختصاص داد.

انتهاي خبر/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید