ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106351
پيامک‌هاي قاچاق بودن گوشي و رجيستري جعلي است
تاریخ انتشار : 1395/07/07 08:44:48
نمایش : 279
معاون رگولاتوري پيامک‌هاي قاچاق بودن گوشي و پرداخت هزينه براي رجيسترشدن موبايل‌ها را جعلي دانست.
به گزارش حوزه فناوري واطلاعات اساتيد برتر ، فلاح جوشقاني معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي درباره پيامک‌هايي که در آن به پرداخت مبلغ براي رجيستر گوشي يا قاچاق بودن گوشي مشترکان را در بر داشته است گفت: «چند مورد گزارش شده که پيامکي جعلي به مشترک ارسال شده است مبني بر گوشي قاچاق بودن گوشي و از مردم درخواست پول کرده‌اند.»

معاون رگولاتوري ادامه داد: «مردم بدانند طرح رجيستري هنوز انجام نشده است و زمان اجرا  به مردم اطلاع رساني کامل خواهد شد. مردم پس از اجرا هيچ هزينه‌اي پرداخت نمي‌کنند و گوشي‌هاي کنوني رجيستر مي‌شود.»

فلاح جوشقاني در مورد هويت افرادي که اين کار را مي‌کنند گفت : «شماره‌اي که از آن پيامک مي‌فرستند جعلي بوده و مربوط به سرشماره‌هاي تبليغاتي نيست. اين کار در کل کلاهبرداري است.»

او در مور شبهات مربوط به اختلاف سازمان‌هاي درگير رجيستري افزود: «هيچ اختلافي بين سازمان‌هاي اجراي رجيستري نيست. اين طرح چند هفته ديگر پس از مشخص شدن نتايج پايلوت و رفع ايرادات، به صورت کامل اجرا مي‌شود.»

معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در مورد اولويت‌هاي رگولاتوري براي اجراي اين طرح بيان مرد: «ما تأکيد داريم در زمان اجراي طرح تمام گوشي‌هايي که تا آن زمان در شبکه فعال شده‌اند به صورت خودکار رجيستر شوند.»

فلاح جوشقاني در پاسخ به اينکه تا کنون اپراتور برتر اينترنتي کشور در سال ٩۴ انتخاب نشده و فقط به اعلام نتايج استاني بسنده شده توضيح داد: «اولا آن چيز که اعلام شد نتايج نظرسنجي مردمي بود و به صورت فصلي حتي براي اپراتورهاي موبايل نيز اعلام مي‌شود. دليل انتخاب نکردن اپراتور برتر، اين بود که اپراتورها اعتراض داشتند و پس از ارزيابي شکايت‌ها به اين نتيجه رسيديم به خاطر اشکال در فرآيند امسال اپراتور برتر را انتخاب نخواهيم کرد.»

او افزود: «سامانه ارزيابي اپراتورها توسط مشترکان در مراحل تست و بررسي است. هم اکنون اين سيستم طراحي شده و ما در آينده پس از تأييد اطلاع رساني عمومي خواهد شد.»

نويسنده: حامد قاسمي نراقي
انتهاي خبر

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید