ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106369
کارت هاي اعتباري به تنهايي موجب خروج از رکود نمي شود
تاریخ انتشار : 1395/07/12 12:57:40
نمایش : 234
يک کارشناس بانکي گفت: دولت به جاي واگذاري کارت هاي اعتباري مرابحه براي خروج از رکود بايد به دنبال بالا بردن سطح کيفيت و تنوع در توليدات داخل باشد.
 به گزارش اساتيد برتر، عباسعلي ابونوري کارشناس بانکي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درخصوص واگذاري کارت هاي اعتباري مرابحه در تحريک تقاضا، گفت: يکي از اهداف دولت در ارائه کارتهاي اعتباري 10 ،30 و 50 ميليون توماني جمع آوري تسهيلات خرد و فاکتور سازي هاي غير قانوني در کنار تحريک تقاضا و حمايت از توليدات داخلي بوده است.

وي  درمورد سياست تحريک تقاضا از طريق واگذاري کارتهاي اعتباري، عنوان کرد : اين اعتبارات بدون کيفيت و تنوع کالا فقط يک نوع درآمد مجازي براي افزايش نقدينگي ايجاد مي کند و بايد دولت در بالا بردن سطح کيفيت کالا اقدامات اساسي انجام دهد تا توليد داخل توان رقابت با کالاي خارجي را داشته باشد. 

ابونوري در پاسخ به اين سوال مبني بر اينکه سهم عرضه توليدات داخلي در بازار نسبت به کالاي خارجي چگونه است، بيان کرد:تاکنون دولت ها در پيشرفت و پياده سازي تکنولوژي روز در صنعت از جمله خودرو و ديگر کالاي مصرفي عملکرد مناسبي از خود نشان نداده اند و  اين مسئله زمينه ساز ورود کالاي خارجي شده است. 

وي در مورد واکنش بانکها در اجراي اين طرح گفت:برخي بانک ها سياست  واسطه گري در پيش گرفته اند و در حمايت از اين طرح به دليل سود آوري کم و به صرفه نبودن از خود اکراه نشان مي دهند که اين امر نتيجه اي جز اخلال در اقتصاد کشور و عدم رسيدن دولت به برنامه هايش نخواهد داشت.

 

 

انتهاي پيام
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید