ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106380
رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس: به دنبال ممنوعيت ورود گوشي‌ هوشمند هستيم
تاریخ انتشار : 1395/07/13 11:06:07
نمایش : 269
نماينده کميسيون امنيت ملي مجلس با درخواست توليد گوشي بومي براي مسئولان، از پيگيري منع ورود گوشي‌هاي هوشمند به کشور خبر داد.
به گزارش حوزه فناوري اطلاعات اساتيد برتر، علاءالدين بروجردي رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس در بازديد از پليس فتا اعلام کرد: «به دنبال نهايي کردن ممنوعيت ورود گوشي‌هاي هوشمند به کشور هستيم و تا زماني که گوشي بومي‌ ساخته نشده بايد آفت‌هاي گوشي‌هاي هوشمند را بزداييم.»

بروجردي افزود: «همين گوشي‌هاي هوشمند که در دست نمايندگان و همه مردم است، بايد بومي‌سازي شود. به همين خاطر به دنبال ساخت گوشي‌هاي بومي هستيم. به سرعت بايد اين اقدام صورت بگيرد تا از تهديد امنيتي دور شويم.»

او ادامه داد: «براي عملي شدن اين طرح تا مراحل قابل توجهي پيش‌رفته‌ايم اما مسئولان ذيربط بايد براي اين طرح اطلاع رساني کنند. آنچه من مطلع هستم اين است که طراحي و مراحل ساخت در حال انجام است اما اينکه چه زماني اين طرح به نتيجه مي‌رسد را نمي توان از هم اکنون اعلام کرد. درهرحال با اجراي اين طرح با توجه به برخي از نکات امنيتي از نشت اطلاعات به بيرون جلوگيري مي‌شود.»

رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي دراين باره گفت: «ما هر اقدامي که در جهت ايجاد مصونيت براي حفظ منافع ملي باشد دنبال مي‌کنيم چون اين امر در همه کشورها متداول است. حتي کشورهاي سازنده هم خودشان از گوشي‌هاي خاص استفاده مي‌کنند.»

اين در حالي است که براي ساخت گوشي‌هاي هوشمند داخلي ايمن بايد سيستم‌عامل داخلي توليد شود وگرنه توليد گوشي‌‌هوشمند در کشور با استفاده از سيستم‌عامل‌هاي موجود همچون اندرويد هيچ فرقي با ورود گوشي‌هاي هوشمند ديگر به کشور ندارد.

در زمينه توليد سيستم‌عامل‌هاي داخلي براي کامپيوتر روميزي تمام پروژه‌هاي تعريف شده در کشور شکست خورد و به نظر مي‌رسد توان توليد سيستم‌عامل‌هاي همراه در کشور وجود ندارد.

منبع : مهر
انتهاي خبر/

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید