ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106398
گزارش زيرچشمي از تمرينات تيم ملي
کي‌روش کره را سورپرايز خواهد کرد
تاریخ انتشار : 1395/07/19 11:50:11
نمایش : 738
سرمربي تيم ملي براي زمين گير کردن کره جنوبي انديشه هاي ديگري جز تدابيرش براي ديدار با ازبکستان در سر دارد، کارلوس کي روش پس از ديدار قبلي، زلزله اي در تمرينات خود به وجود آورد.
به گزارش حوزه ورزش اساتيد برتر، مطابق آنچه هفته پيش و قبل از بازي برابر ازبکستان در تمرينات تيم ملي مشاهده مي کرديم، کاملا پيدا بود سرمربي پرتغالي تيم ملي تاکيد بيشتري روي چه برنامه هايي براي توقف حريفش دارد، کي روش که حواسش به عملکرد تمام بازيکنانش در طول تمرينات بود به دنبال بهترين استفاده از ضربات ايستگاهي بود تا در ديداري که برابر تيم صدرنشين و در خانه آنها برگزار مي شود، بتواند برگ برنده اي در جيب داشته باشد تا در موقع لزوم رو کند.

کي روش که حساسيت ويژه اي حتي روي نحوه ارسال توپ ها و طرز ورود و خروج بازيکنان مدافع و مهاجم در محوطه جريمه داشت در نهايت مزد خود را گرفت و دقيقا يک ضربه ايستگاهي باعث خوشبختي او و تيمش در تاشکند شد.

 

حالا و پس از پيروزي در بازي سوم، تيم ملي در تهران به سراغ کره جنوبي مي رود، تيمي که تاکنون نتوانسته در برابر ايران و در زمان اين سرمربي به توفيقي برسد و اين يعني مرد پرتغالي روش مقابله با فوتبال سرعتي کره را بلد است و به همين دليل از تمرينات ويژه اي براي حضور در برابر اين تيم استفاده مي کند، تمريناتي که 180 درجه با تمرينات هفته پيش متفاوت است. کي روش اين روزها تاکيد فراواني روي دو اصل در بازي تيمش دارد، پرسينگ شديد و عدم عبور توپ، فوتبال يک ضرب.


کي روش در سه تمرينات اخير روي اين دو اصل نگاه ويژه اي داشت و برنامه هاي خود را روي همين دو ويژگي سوار کرده است، به طور مثال وي دو روز پيش، سه مدل فوتبال را در تمرين پياده کرد، در ابتدا بدون دروازه و دروازه بان، سپس با دروازه و بدون دروازه بان و در نهايت با دروازه و دروازه بان، در تمام اين تمرينات گروهي صاحبان توپ بودند که بايد توپ را با يک يا حداکثر دو ضرب به بازيکنان ديگر و سپس دروازه مي رساندند، گروه دوم نيز ممانعت از عبور توپ را با حداکثر فشار در دستور کار داشتند.

در تمرين امروز نيز کي روش ملي پوشان را به چهار تيم تقسيم کرد که هر دو تيم بايد با يکديگر به رقابت مي پرداختند، دو زمين با مساحت کم(کمي بزرگتر از محوطه جريمه) و 12 دروازه کوچک(6 دروازه در هر زمين)، به غير از سه دروازه بان تيم ملي، 11 بازيکن بايد در هر زمين به رقابت مي پرداختند(دو تيم پنج نفره و يک بازيکن آزاد). تمريني که دقيقا در مرحله فينال تدابير کي روش براي پياده سازي برنامه هايش براي بازي برابر کره قرار دارد.


البته شوت به دروازه نيز تدبيري است که سرمربي تيم ملي نيم نگاهي به آن دارد، شوت ها و ضرباتي که در انتهاي يک ضدحمله به دست مي آيند، حرکات ترکيبي که با چند ضرب توپ را به بازيکن هدف مي رسانند با يک شوت خوب مي تواند گل مهمي را به همراه بياورد و کي روش نيز به اين موضوع در ديداري اينچنيني واقف است، او آنقدر به اين موضوع حساسيت دارد که حتي به پوزيشن بازيکن حين زدن ضربه نهايي نيز دقت دارد و تذکراتي را به آنها ارائه مي کرد.

بازي تک ضرب براي عبور توپ در کمترين زمان ممکن، شوت مطمئن به دروازه حريف و پرسينگ براي عدم عبور توپ هاي حريف سه تدبيري بود که سرمربي تيم ملي اين روزها به آن دقت ويژه اي داشت، دقت و حساسيتي که با فريادها و تشويق هاي انگيزشي وي توأم بود.

انتهاي خبر./

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید