ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106412
هک موبايل ‌هاي سامسونگ با استفاده از ضعف سيستم امنيتي Knox
تاریخ انتشار : 1395/07/25 11:56:53
نمایش : 263
سرويس امنيتي knox که براي بهبود امنيت موبايل‌هاي سامسونگ طراحي شده، ظاهرا چندان هم ايمن نيست.

 به گزارش حوزه فناوري واطلاعات اساتيد برتر،سامسونگ ادعا مي‌کند knox قدرتمندترين سرويس امنيتي موبايل است. اما با بررسي‌هاي جديد مشخص شده است که اين ادعا چندان هم درست نيست. البته پيش از اين گزارشي درباره آسيب پذيري جدي در نرم افزار امنيتي knox اعلام شده بود اما ظاهرا آسيب‌پذيري جديد جدي‌تر از موارد قبل محسوب مي‌شود.

محققان شرکت امنيتي وايرال در بررسي‌هاي خود در اين سيستم آسيب‌پذيري را کشف کردند که از طريق آن به طور کامل کنترل موبايل‌هاي گلکسي اس 6 و گلکسي نوت 5 را به دست گرفتند. البته اين شرکت خيلي سريع کشف اين باگ امنيتي را به سامسونگ گزارش داد و آن‌ها در آپديت امنيتي بعدي اين مشکل را برطرف کردند.

محققان اين شرکت توضيح داده‌اند که آن‌ها توانستند با اين ضعف تمام سيستم‌هاي امنيتي در موبايل را کنار بزنند و کد خود را به اجرا بگذارند. باوجود اين‌که سامسونگ با انتشار آپديت CVE-2015-1805 از ادامه مشکل جلوگيري کرد، اما موبايل‌هاي قديمي‌تري که هنوز آپديت نشده‌اند، به دليل اين مشکل امنيتي بسيار آسيب‌پذير هستند.

بنابراين براي جلوگيري از بروز چنين مشکلاتي، سامسونگ همواره مشتريان خود را تشويق مي‌کند جديدترين آپديت‌ها را در موبايل‌هاي خود نصب کنند.

انتهاي خبر/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید