ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106421
مسئول بسيج سازندگي چهارمحال و بختياري:
ورود به عرصه‌هاي بومي و سنتي هدف اصلي اقتصاد مقاومتي است
تاریخ انتشار : 1395/07/28 13:45:43
نمایش : 381
مسئول بسيج سازندگي چهارمحال و بختياري گفت: در 6 ماهه نخست سال 95 نيز بالغ‌بر 400 کارگاه جديد راه‌اندازي و براي بيش از 1000 نفر اشتغال ايجاد شده است.
به گزارش اساتيد برتر، سرهنگ مرادي مسئول بسيج سازندگي سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) در همايش اقتصاد مقاومتي مردمي در چهارمحال و بختياري اظهار کرد: هدف از اقتصاد مقاومتي وارد شدن اين حوزه در عرصه‌هاي بومي و سنتي است.
 
وي گفت: در بحث اقتصاد مقاومتي گروه‌ها و تشکل‌هاي زيادي بصورت پراکنده و جزيره‌اي  کار مي‌کنند، که مي‌توان با تجميع آنها از  تمامي اين ظرفيت‌ها  استفاده کرد.

مرادي گفت: بسيج سازندگي در عرصه‌هاي مختلف حضور فعال دارد و از سال 92 وارد عرصه اقتصاد مقاومتي شده است.
 
وي افزود: درحال‌حاضر 134 گروه جهادي فعال در استان در خصوص محروميت‌زدايي فعاليت مي‌کنند که اين خود باعث پويايي اقتصاد مقاوتي بومي و سنتي مي‌شود.

مسئول بسيج سازندگي چهارمحال و بختياري گفت: در سال 94 در حوزه اقتصاد مقاومتي بيش از 140 ميليارد ريال وام در عرصه‌هاي مختلف پرداخت، بيش از 700 کارگاه کوچک راه‌اندازي  و براي نزديک به 2 هزار نفر اشتغال ايجاد شده است.

وي ادامه داد: در 6 ماهه اول سال 95 نيز بالغ‌بر 400 کارگاه جديد راه‌اندازي و براي بيش از يک هزار نفر اشتغال ايجاد شده است.

مرادي در پايان گفت: از ديگر برنامه‌هاي بسيج سازندگي قطب‌بندي شهرستان‌ها در عرصه‌هاي مختلف اقتصاد مقاومتي است به اين صورت که هر شهرستان در عرصه يک محصول ورود پيدا مي‌کند.
 
انتهاي پيام
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید