ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106426
تا پايان سال جاري؛
پيش‌بيني توليد يک‌هزار تن ماهي در قفس در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/08/02 10:01:57
نمایش : 404
مديرکل جهادکشاورزي چهارمحال و بختياري : سهم استان در پرورش ماهي در قفس، 400 تن در سال است که با تامين منابع بانکي، پيش ‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري به يک‌هزار تن برسد و تاکنون 700 تن توليد استان بوده است.
 به گزارش اساتيد برتر، ذبيح‌الله غريب با اشاره به اينکه چهارمحال و بختياري قطب پرورش ماهيان سردابي در کشور است، اظهار کرد: 20 درصد قزل‌آلاي دنيا در کشور ما توليد مي‌شود که در حال حاضر دنيا پرورش ماهي را به سمت دريا و قفس پيش برده است.

وي افزود: چهارمحال و بختياري طي دوسال گذشته به دليل خشکسالي و بروز ناهنجاري‌هاي مختلف در حوزه شيلات و همچنين کاهش دبي چشمه‌ها و رودخانه‌ها، در توليد ماهي کاهش چشمگيري پيدا کرد.

غريب گفت: خوشبختانه در حال حاضر توليد ماهي سردابي در استان به شرايط خوبي رسيده است و توليد سال گذشته 17 هزار و 500 تن بوده است که اميدواريم با پيش‌بيني‌هاي انجام شده براي امسال، اين رقم به 18 هزار تن برسد که افزايش ميزان توليد يکي از برنامه‌هاي در دستور کار سازمان است.

وي با اشاره به بحث پرورش ماهي در قفس، افزود: استان‌هايي که دسترسي به دريا و درياچه دارند از پرورش ماهي در قفس استفاده مي‌کنند که استان ما ظرفيت بسيار محدودي براي پرورش ماهي در قفس دارد.

وي تصريح کرد: با تبيين برنامه پنج ساله به منظور پرورش ماهي در قفس، سهم اين استان 400 تن در سال است که با تامين منابع بانکي، پيش ‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري به هزار تن برسد و تاکنون 700 تن توليد استان بوده است.

مديرکل جهاد کشاورزي استان خاطرنشان کرد: پيش‌بيني مي‌شود به منظور توليد هزار تن ماهي، اشتغال 100 نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم فراهم شود.


منبع:ايسنا
انتهاي خبر/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید