ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106432
موفقيت تيم‌ هاي ايراني در مسابقات رباتيک چين
تاریخ انتشار : 1395/08/02 21:07:14
نمایش : 315
تيم‌هاي دانشگاه امير کبير و دانشگاه خواجه نصير در مسابقات رباتيک چين به موفقيت دست يافتند.

 به گزارش حوزه فناوري واطلاعات اساتيد برتر، تيم‌هاي ايراني در مسابقات رباتيک چين(IMAV) توانستند با نمايش قدرت، رتبه‌هاي برتر را به خود اختصاص دهند.

در مسابقات چين تيم‌‌هاي دانشگاه امير کبير و دانشگاه صنعتي خواجه نصير به ترتيب در رشته‌هاي ريز پرنده و عمود پرواز موفق به کسب عنوان شدند.

تيم ريز پرنده دانشکده هوافضاي دانشگاه امير کبير توانست در مسابقات ريز پرنده مسابقات imav چين در بين تيم‌هاي شرکت کننده موفق به کسب بهترين عملکرد در بخش فضاي باز يا همان outdoor را کسب کند. در اين بخش ۱۶ تيم شرکت کرده‌ بودند. در مسابقات ريز پرنده ۲۴ تيم حضور داشتند که ۷ تيم آن از ايران بود.

تيم ريز پرنده دانشگاه صنعتي اميرکبير با توجه به کيفيت بالا موفق به دريافت حمايت مالي از برگزار کننده مسابقات و داراي صلاحيت براي شرکت در هر دو بخش مسابقات شد.

تيم ريزپرنده اميرکبير متشکل از دانشجويان دکترا و کارشناسي ارشد و کارشناسي بودکه در رشته‌هاي هوافضا و علوم کامپيوتر تحصيل مي‌کنند.  عليرضا محمدي فرد و مهرداد نقشينه از دانشجويان مقطع دکتراي هوافضا، علي جامعي، سعيد مظفري، محمد حسين کاظمي از دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد هوافضا، شهاب ستوني مقطع کارشناسي هوافضا و اميرحسين حاجي شيخي مقطع کارشناسي علوم کامپيوتر تيم اعزامي دانشگاه صنعتي اميرکبير به اين دوره از مسابقات هستند.

اين تيم به سرپرستي دکتر نقاش از دانشکده مهندسي هوافضا در چند سال اخير موفق به کسب مقام‌هاي متعددي در هر دو بخش داخل سالن و فضاي باز شده است که کشورهاي شرکت‌کننده در بخش فضاي باز اسپانيا، کره جنوبي، روسيه، لهستان، هلند، ايران، اندونزي، هند، آلمان، فرانسه، مصر، چين و برزيل بودند.

تيم ارس از دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي در رشته رباتيک عمود پرواز موفق به کسب عنوان قهرماني شد. در اين مسابقات پس از تيم دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي، تيم مکزيک مقام دوم و تيم دانشگاه دلفت هلند مقام سوم را کسب کرد.

در اين مسابقات خودگردان کردن حرکت ربات‌ها و تهيه نقشه سه بعدي مکان همزمان با حرکت هوشمند رابت از اهميت ويژه‌اي برخودار بود.

 تيم دانشجويي دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي با ۵ دانشجو و يک سرپرست تيم به اين مسابقات اعزام شد که در نهايت موفق به کسب مقام قهرماني شد.


منبع: مهر
اتنهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید