ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106442
معاون بنياد ملي نخبگان خبر داد:
برنامه بنياد براي نخبگان ايراني خارج/ ايجاد اشتغال و حمايت مالي
تاریخ انتشار : 1395/08/05 10:31:07
نمایش : 338
معاون فرهنگي بنياد ملي نخبگان گفت: نخبگاني که در خارج کشور تحصيل کرده اند مي توانند با حمايت بنياد ملي نخبگان و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري يک سال در يکي از مراکز پژوهشي فعاليت کنند.
 به گزارش اساتيد برتر ، آريا الستي در حاشيه هشتاد و چهارمين جلسه شوراي ستاد راهبري نقشه جامع علمي کشور در جمع خبرنگاران گفت: بنياد ملي نخبگان برنامه دارد تا در مناظره ها و کرسي هاي آزادانديشي که در دانشگاه ها برگزار مي شود مشارکت کند بنابراين تاکنون از ۱۲۰ مناظره و کرسي آزادانديشي حمايت کرده است.

وي با بيان اينکه در بنياد ملي نخبگان سه نوع نشست نخبگاني برگزار مي شود، افزود: نشست نخبگان با مسئولان کشوري، نشست ميان نخبگان و مستعدين و نشست استعدادهاي برتر از جمله اين نشست هاست که در سال ۹۴، ۱۳۰ نشست و در سال ۹۵، ۷۰ نشست برگزار شده است.

معاون فرهنگي بنياد ملي نخبگان اجراي طرح خيرين را از ديگر برنامه هاي اين نهاد عنوان کرد و گفت: بايد برنامه ريزي شود که جامعه خيرين کشور با مساله حمايت از استعدادها و فعاليت هاي نخبگاني در کشور آشنا شود.

الستي تاکيد کرد: با کمک خيرين ۵ جايزه براي نخبگان و استعدادهاي برتر در سه استان بوشهر، مازندران و خوزستان طراحي و اجرا مي شود.

وي عنوان کرد: همچنين با کمک خيرين در استان هاي قزوين، فارس و يزد سه صندوق و انجمن خيريه با هدف حمايت از استعدادهاي برتر و نخبگان تشکيل شده است.

معاون فرهنگي بنياد ملي نخبگان برگزاري اردوهاي جهادي را يکي ديگر از برنامه هاي اين نهاد اعلام کرد و گفت: نخبگان با حضور در اردوهاي جهادي مي توانند با مسائل و مشکلات کشور آشنا شوند و درصدد رفع آنها برآيند.

الستي اضافه کرد: تاکنون هزار نفر از استعدادهاي برتر و نخبگان کشور در اردوهاي جهادي شرکت کردند که حدود ۸۰۰ نفر از اين افراد براي اولين بار بوده که در اين اردوها حاضر شده اند.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به تاکيد مقام معظم رهبري در خصوص توجه به مسائل فرهنگي نخبگان و آشنايي نخبگان و استعدادهاي برتر با مسائل کشور برنامه داريم اردوهاي جهادي را به صورت تخصصي تر برگزار کنيم.

معاون فرهنگي بنياد ملي نخبگان با اشاره به برنامه هاي اين بنياد براي ماندگاري نخبگان در کشور گفت: نخبگان و استعدادهاي برتري که در خارج از کشور تحصيل کرده اند مي توانند با حمايت بنياد ملي نخبگان و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري يک سال در يکي از مراکز پژوهشي کشور مشغول به فعاليت شوند و هزينه فعاليت اين افراد از سوي اين دو نهاد تامين خواهد شد.

الستي تاکيد کرد: با اجراي اين طرح بسياري از نخبگان و استعدادهاي برتر کشور که خارج از ايران زندگي مي کنند با مسائل کشور آشنا مي شوند و ماندگاري آنها در کشور بيشتر خواهد شد.

منبع: مهر
انتهاي خبر/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید