ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106472
همزمان با هفته کتاب ‌و کتاب‌خواني صورت مي‌گيرد
عضويت رايگان در کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/08/16 09:11:33
نمایش : 390
مديرکل کتابخانه‌هاي چهارمحال و بختياري گفت: همزمان با هفته کتاب ‌و کتاب‌خواني عضويت رايگان در کتابخانه‌هاي عمومي اين استان اجرا مي‌شود.

 به گزارش اساتيد برتر، فرهاد خليل‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: در هفته کتاب و کتاب‌خواني فعاليت‌هاي فرهنگي و ادبي فراواني در سراسر استان اجرا مي‌شود که عضويت رايگان در کتابخانه‌هاي عمومي از فعاليت‌هاي اصلي در اين هفته خواهد بود.

مديرکل کتابخانه‌هاي چهارمحال و بختياري عنوان کرد: همايش کتابداران در روز 24 آبان‌ماه سال جاري برگزار مي‌شود و بازارچه کتاب با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي مختلف به ويژه شهرداري شهرکرد، فرهنگ و ارشاد اسلامي و نهاد کتابخانه‌هاي استان در اين هفته برپا مي‌شود.

وي ادامه داد: بازارچه کتاب در راستاي استفاده بيشتر از کتب مختلف توسط مردم به صورت معاوضه کتاب در شهرکرد اجرا مي‌شود.

خليل‌مقدم تشريح کرد: مقدمات اوليه براي اجراي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي هفته کتاب و کتاب‌خواني در استان انجام شده و از ظرفيت همه دستگاه‌هاي فرهنگي در اين زمينه استفاده خواهد شد.

مديرکل کتابخانه‌هاي چهارمحال و بختياري عنوان کرد: تجليل از کتاب‌خوان‌ها، کتابداران نمونه، کتابخانه‌هاي عمومي نمونه، اعضاي فعال کتابخانه‌هاي عمومي براي ترغيب و تشويق به سوي کتاب‌خواني اجرا مي‌شود.

وي بيان داشت: در استان چهارمحال و بختياري 530 کتابخانه عمومي فعاليت دارد و در همه اين کتابخانه‌ها بخش کودک وجود دارد که نشان از اهميت بخش کودک و ترويج فرهنگ مطالعه در اين قشر است.

اين مسؤول افزود: نهاد کتابخانه‌هاي عمومي استان چهارمحال و بختياري با دستگاه‌هاي اجرايي مختلف در راستاي اشاعه و نهادينه کردن فرهنگ مطالعه همکاري دارد که کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش استان از دستگاه‌هايي بوده که با آن‌ها همکاري مستمر دارد.

مديرکل کتابخانه‌هاي چهارمحال و بختياري از همکاري دوسويه بين کانون پرورش فکري استان و نهاد کتابخانه‌هاي عمومي خبر داد و اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌هاي عمومي چهارمحال و بختياري از ظرفيت کتابخانه‌هاي سيار روستايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان در خصوص توسعه فرهنگ کتاب‌خواني در روستاها استفاده مي‌کند و کتاب را به دست کودکان روستايي مي‎‌رساند و همچنين از کتبي که کانون پرورش فکري براي کودکان منتشر مي‌کند در بخش کودک کتابخانه‌هاي عمومي استفاده مي‌شود.

وي گفت: قصه‌گويي در زمينه ترويج فرهنگ کتاب‌خواني از ديگر فعاليت‌هايي است که با همکاري کانون انجام مي‌شود.

گفتني است 24 تا 30 آبان‌ماه هفته کتاب و کتاب‌خواني ناميده شده است.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید