ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106490
چه با ترامپ چه با کلينتون، آمريکا همان شيطان بزرگ است
تاریخ انتشار : 1395/08/29
نمایش : 481
دکتر بسيج:بدون شک ترامپ يا هر شخص ديگري در آمريکا نگاهش نسبت به ايران يک نگاه صهيونيستي است يک نگاه سرمايه‌داري است نه آمدن ترامپ و نه رفتن کيلينتون يا بالعکس تغييري در سياست خارجي آمريکا نسبت به ايران نخواهد داشت
دکتر بسيج کارشناس مسائل سياسي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار اساتيد برتر اظهار کرد: انتخابات رياست جمهوري آمريکا پيام‌ها، درس‌ها و نکات زيادي براي تحليل دارد، براي  ساختار آمريکا واتفاقي که در آمريکا خواهد افتاد.

وي انتخاب ترامپ را نشان‌دهنده وضعيت واقعي و پنهان نظام آمريکا دانست و افزود: اين نشان مي‌دهد که آمريکا تا چه حد بسوي زشتي‌ها در حرکت است.

بسيج تاکيد کرد: همان چيزي که در قرآن مي‌خوانيم «وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا» و يا «وَمَن يَعْشُ عَن ذِكْرِ الرَّحْمَنِ نُقَيِّضْ لَهُ شَيْطَانًاقرينا» وقتي کسي از ياد خداوند روي برگرداند فرق نمي‌کند شخص باشد يا يک جامعه شيطان همراه او مي‌شود بنابراين اگر امام خميني(ره) فرمود آمريکا شيطان بزرگ است براساس آيات قرآن است.

وي يادآور شد: انتخابات در آمريکا چهره حقيقي اين شيطان بزرگ را نشان داد که نشان‌دهنده اين است که در درون آن چقدر پلشتي و زشتي وجود دارد چيزي که شايد ظاهربينان و دورباوران به اين زودي‌ها متوجه آن نمي‌شدند اما خوشبختانه بسياري از سخناني که ما مي‌گفتيم به عينه خودشان نشان دادند که چنين است.

مسئول بسيج اساتيد چهارمحال و بختياري با اشاره به بيان واقعيت‌هايي در صحبت هاي کانديداهاي رياست جمهوري آمريکا بيان داشت: اين واقعيات آنچه دَررون نظام آمريکا بود را به منصه ظهور رساند و افشاگري‌هايي که هم از جنبه‌هاي شخصي نسبت به يکديگر داشتند هم نسبت به عملکرد سيستم و نظام آمريکا از سوي ديگر نشان داد که مردم آمريکا حقيقتا مستقيما در انتخاب رياست جمهوري دخيل نيستند و کسان ديگري هستند که اين کار را انجام مي‌دهند.

بسيج تاکيد کرد: اين يعني مردم گاهي فقط ناظر هستند و پاي صندوق‌هاي راي مي‌روند در حالي که افرادي را انتخاب مي‌کنند که آنها به نمايندگي از مردم بتوانند رئيس جمهور را انتخاب کنند و ممکن است در اين بين اتفاقات زيادي رخ دهد و معلوم شد که در آمريکا دموکراسي واقعي  وجود ندارد.

وي خاطرنشان کرد: کساني که مبلغ نظام آمريکا بودند و هميشه تعريف از دموکراسي آمريکايي مي‌کردند امروز به‌نوعي سکوت کرده‌اند چراکه جايي براي دفاع نمانده و انتخابات اخير در آمريکا نشان داد در اين کشور دموکراسي وجود ندارد.
بسيج با تاکيد بر اينکه پيام‌هاي که انديشمندان غربي مثل فوکوياما مي‌دادند و اين موضوع که سيستم حکومتي آمريکا يعني ليبرال دموکراسي پايان و بهترين شکل نظام حکومتي است نيز بطلان يافت اضافه کرد: با تحليل عميق‌تر مي‌توان فهميد که تمدن نداشته آمريکايي را اگر به معناي حقيقي بگيريم، جامعه آمريکا يک کشور متمدن نيست اما اگر با مصامحه بپذيريم کما اينکه بعضي‌ها با مصامحه معتقدند نظام آمريکا متمدن است.

وي بيان داشت: در هر حال اين تمدن روبه افول است و همانگونه که ابرقدرت شوروي در مقابل  نظام جمهوري اسلامي ايران تاب مقاومت نداشت و فرو پاشيد، سيستم سرمايه‌داري آمريکا هم از درون فرو خواهد پاشيد.

اين استاد دانشگاه در چهارمحال و بختياري فروپاشي و از بين رفتن وازمحلال  آمريکا را نه به دست يک کشور بيگانه بلکه بدست خودش و از درون آن دانست و گفت: کرم‌هاي دروني نظام سرمايه‌داري آمريکا به تدريج موجب افول و زوال آمريکا خواهند شد.

بسيج با اشاره به اينکه مطالب بيان شده مربوط به نگاه به انتخابات آمريکا از درون است گفت: آنچه که مربوط به جهان پيرامون مي‌شود بدون شک  ترامپ يا هر شخص ديگري در آمريکا نگاهش  نسبت به ايران يک نگاه صهيونيستي است يک نگاه سرمايه‌داري است نه آمدن ترامپ و نه رفتن کيلينتون يا بالعکس تغييري در سياست  خارجي آمريکا نسبت به ايران نخواهد داشت.

بسيج ادامه داد: اساسا سيستم سياسي آمريکا به‌گونه‌اي است که رئيس جمهور مجري تفکرات و برنامه‌ريزي انديشکده‌هاي  فراواني است که در آمريکا وجود دارد واين خيلي قدرت مانور و تغيير  در رفتار براي آنها وجود ندارد، پس آمدن يا رفتن روئساي جمهور آمريکا تغييري در سياست خارجي آنها نسبت به ايران نخواهد داشت، کمااينکه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران هم دموکرات‌ها بر سر کار بودند و هم جمهوري خواهان اما در عين حال در هر دو مورد تقابل آمريکا باايران همچنان پابرجا بوده و تحريم‌ها اعمال مي‌شده و رجزخواني‌ها،  توهين‌ها و تهمت‌هايي که نسبت به کشور ما داشته‌اند کم يا زياد وجود داشته، پس انتظار اينکه تغييري از سوي آمريکا در قبال ايران، خوب  يا بد صورت گيرد نبايد داشت.

وي گفت: در رابطه با برجام  هم هرچند شعار ترامپ قبل از انتخابات  پاره کردن برجام بود اما اين نشان‌دهنده ناآگاهي ترامپ است  چراکه قطعاً  پس  از انتخاب او به‌عنوان رياست جمهوري مشاوران وي و اتاق‌هاي فکر به ترامپ خواهند گفت پاره کردن برجام  به نفع ايران و به ضرر آمريکا خواهد بود چون ما معتقديم در برجام  متاسفانه  ضررهاي زيادي به کشور وارد شد.

بسيج با اشاره به اينکه ايران  بسياري از تعهدات خود را به درستي انجام داده افزود: ما قدرت علمي و فناوري خودمان را محدود کرديم با اين نيت که طرف مقابل هم به وعده‌هاي خود عمل کند و گشايش اقتصادي رخ دهد حال آنکه چنين نشد و بلکه به‌عنوان اهرم فشار تحريم‌ها هم‌چنان وجود دارد تا برجام 2 و 3 و... تا برجام 8 صورت پذيرد.

وي يادآور شد: بنابراين پاره کردن برجام  خواست قلبي  ما است که  ترامپ اين کار را انجام دهد و اندوه و نگراني براي غرب‌باوران و غرب‌پذيران و کساني که آمريکا را کدخدا مي‌دانند اما متاسفانه  بايد بگويم که ترامپ همچين کاري را انجام نخواهد داد چراکه همانگونه که عرض کردم روشنفکران  واتاق‌هاي فکر به ترامپ خواهند گفت که اين مذاکرات برد–باخت بود، برد براي آمريکا و باخت براي ايران...
 
بسيج در پايان بيان داشت: تنها ممکن است در مورد سوريه و داعش اتفاقاتي رخ دهد و به‌نوعي براي محور مقاومت مفيد واقع شود، يعني ترامپ بخاطر مشکلات داخلي و وعده‌هايي که داده است ناگزير حداقل در مورد داعش کمي از نفاق بکاهد و کمتر طرف داعش را بگيرد.

انتهاي پيام/
 
 
 
خبرنگار :امیرکیوانی هفشجانی
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید