ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106500
سهم فناوري اطلاعات در سبد هزينه خانوار ايراني افزايش يافت
تاریخ انتشار : 1395/09/14 09:08:46
نمایش : 774
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از افزايش سهم ICT در سبد هزينه خانوار ايراني خبر داد.
 به گزارش اساتيد برتربه نقل از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، مرتضي براري بابيان اينکه اتفاقات مثبتي در حوزه ICT کشور روي داده و سبب گسترش استفاده از اين فناوري در کشور شده است،گفت: هم اکنون شاهد هستيم که سهم فناوري اطلاعات و ارتباطات در سبد هزينه خانوار ايراني افزايش يافته است.

وي با بيان اينکه که بيش از ۸۰ درصد اقتصاد حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در ايران مربوط به بخش شبکه (network) و کمتر از ۲۰ درصد مربوط به فناوري اطلاعات و سرويس‌دهي (content) است، اضافه کرد: اين درحالي است که در ساير کشورهاي دنيا به طور متوسط اين تغييرات به صورت ۵۰ به ۵۰ است و حداقل ۵۰ درصد اقتصاد اين بخش را خدمات فناوري اطلاعات به خود اختصاص مي دهد.

معاون امور استانهاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر لزوم راه اندازي کسب و کار در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات از سوي جوانان نخبه ايراني، خاطرنشان کرد: در اين صورت و با حمايت سرمايه‌گذاران از کسب و کارهاي نوپا، مي توان شاهد رونق اقتصادي در اين حوزه در استانها باشيم.

براري بر لزوم افزايش توليد اپليکيشن در کشور با کمک نخبگان اين حوزه تاکيد کرد و گفت: مردم نيازمند ايجاد فضاي کسب و کار هستند و بايد فرصت شغلي ايجاد کنيم. از اين رو اقتصادي که به سمت توليد محتوا برود مي تواند ارزش افزوده بالايي به همراه داشته باشد.

انتهاي خبر/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید