ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106505
نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد:
دانشگاه ها در کشور گرفتار آفتي از جنس سياست شده اند/ مراکز علمي کشور از سياسي بازي پاک شود
تاریخ انتشار : 1395/09/20
نمایش : 377
نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد گفت: در وضعيت حال معضلي که در دانشگاه ها شاهد آن هستيم علم زدگي است که به عنوان يکي از آفات فعلي دانشگاه هاي ما است،چرا که متاسفانه فضاي دانشگاه‌ها در کشور گرفتار آفتي از جنس سياست شده‌اند.
 به گزارش اساتيد برتر، صادق فرامرزي، نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته استان به ايراد سخنراني پرداخت که اهم موضوعات و سخنان وي بدين شرح است:

انقلاب ما انقلاب آرمان هاست نه انقلاب تسليم شدن به واقعيت ها "شهيد مظلوم دکتر بهشتي"

دغدغه مهم اين روزهاي دانشجويان ، مسائل اقتصادي دوران دانشجويي و بعد از آن فارغ التحصيلي آنان مي باشد و اين واقعا براي دانشجويان سخت است که با تحمل مشقات فراوان درس بخوانند و بعد از دوران تحصيل، بيکار باشند.

فرامرزي گفت: در وضعيت حال معضلي که در دانشگاه ها شاهد آن هستيم علم زدگي است که به عنوان يکي از آفات فعلي دانشگاه هاي ما است؛ چراکه متاسفانه فضاي دانشگاه ها در کشور گرفتار آفتي از جنس سياست شده اند و اين مراکز علمي از انجام رسالتي که نظام جمهوري اسلامي بر دوش آنها گذاشته است، فاصله زيادي گرفته اند و همان طورکه رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه اجازه ندهيد دانشگاه ها جولانگاه مسائل سياسي شود لذا مي طلبد در راستاي دغدغه به حق ايشان در مورد محتواي دانشگاه ها، بايد از سياسي کاري در دانشگاه ها پرهيز کرد که لازم است، در ديد رؤساي دانشگاه ها يک تغيير نگرش اعمال شود تا سيماي دانشگاه ها و مراکز علمي کشور از سياسي بازي پاک شود.

وي ادامه داد: از ورود سخنراناني که در دانشگاه هاي کشور موجب به حاشيه راندن و ملتهب کردن فضاي سياسي دانشگاه ها شدند ممانعت به عمل آيد و هرچند در قبال آن منافع عده اي کاسب به خطر مي افتد ولي بگذاريم دانشجويان مسير طبيعي خود را طي کنند و به ماهيت اصلي خود همان توليد علم و تبديل آن به ثروت برگردند.

نماينده بسيج دانشجويي اظهار داشت: بررسي شواهد حاکي از اين است که ديگر جريان خاکستري در دانشگاه ها حرفي براي گفتن ندارد و عمر آن به سر رسيده است. چراکه افرادي که اين روزها در دانشگاه، گفتمان اصلاح‌طلبي را به يدک مي‌کشند و سخنگوي اشعار فانتزي دولت و رئيس‌جمهور وقت و مدعي جريان روشنفکري و اصلاح‌طلبي در دانشگاه هستند، هيچ‌ وقت درخور خود نديدند که در جلسات آزادانديشي حاضر به مباحثه و گفت‌وگو شوند لذا بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد از تمام اين افراد در راستاي لبيک گفتن به مطالبه رهبري درخصوص آزادانديشي جهت برگزاري هرگونه مباحثه و مناظره و کرسي آزادانديشي دعوت به عمل مي آورد.

فرامرزي تصريح کرد: اما امسال هم در ۱۶ آذرماه روز دانشجو که تريبون و هويت آن متعلق به دانشجوست هم چنان که شاهد مانور دولت توسط مسئولين وقت دولتي از تريبون دانشگاه در سطح دانشگاه هاي شهرکرد بوديم و اي کاش بيشتر به مسائلي که با مناسبت اين روز موضوعيت داشت، پرداخته مي‌شد. واي کاش به جاي خوراک مصرفي دولت تدبير و اميد، اندکي به درد و دل‌هاي يک استاد و شاگرد از زبان حال يک معلم سابق گفته مي‌شد. امسال هم «روز دانشجو» به روزي براي بيان شعارها و تعريف و تمجيدهاي کساني تبديل شده که عمري معلم بوده‌اند، ولي حتي حاضر نشدند براي يک ساعت «معلم» باشند.

اين فعال حوزه دانشجويي خطاب به آقاي رئيس جمهور گفت: جناب آقاي روحاني! امروز مي‌خواهم به عنوان فرزندي از فرزندان همين معلمان، کارگران، رانندگان و لبو فروشان ميهنم که داراي شناسنامه و کارت دانشجويي هستند، با شما سخن بگويم.امروز شرايط تغيير کرده است! ديگر نه ما دانشجوياني هستيم که چشم اميد به آينده‌اي موهوم دوخته باشيم و نه شما آن نوسفري که قرار است پاي در راهي دراز بگذارد. امروز ما و شما از راه رفته با يکديگر سخن مي‌گوييم.اين روزهاحرفايي راميشنويم که سخت قلبمان رارنجورکرده است

آقايان وقت دولتي مگرنمي بينند هر جا که دشمن تهديدمان کردند اين ملت ۲۲ بهمن را با شکوتر برگزار کرد مگر همين روز قدس امسال را نديدند مگر همان زماني که برخي خواص خواب بودند مگر همين مردم نبودند که آتش فتنه افروزي فتنه ۸۸ را خاموش کرد و ۹ دي را آفريد.

اين ملت که هميشه به خصومت با استکبار افتخار کرده چه کرده که بايد با دوران صلح امام حسن و مردم آن زمان مقايسه شود. و امروز خطابمان به مسئولين فعلي اينست که ديگر دوران دم کدخدا را ديدن به سررسيده است و امروز به اين رسيده ايم که بايد دم خدا را ديد و گفتمان امروز گفتمان ما اسلام انقلابي است چراکه احزاب و جريانات چه اصولگرا و چه اصلاح طلب و چه اعتدال از مردم سلب اعتماد کردند و هميشه به دنبال منکوب کردن و زدن حرف هاي نيشدار به يک ديگر و دولت هاي قبلي بودند. لذا مگر اين نيست که اولين قدم درمديريت بحران ها عقب نشيني است و امروز ما اين امر مهم را به مسئولين گوشزد مي کنيم اگر نمي توانيد کشور را اداره کنيد به کنار برويد مگر در زمان جنگ همين جوانان امثال همت ها و باکري ها نبودند که جنگ را هشت سال مديريت کردند.

و السلام عليکم و...

بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد

انتهاي پيام
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید