ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 106508
نقشه ديجيتال داخلي نسبت به google maps خدمات بهتري مي‌دهد
تاریخ انتشار : 1395/09/23 21:50:24
نمایش : 647
فاز نخست سرويس‌ نقشه‌ي ديجيتال بومي در الکامپ افتتاح مي‌شود تا به ايرانيان جزئيات دقيق‌تر و خدماتي بهتر از google maps ارائه کند.

 به گزارش حوزه فناوري واطلاعات  اساتيد برتر، دبير شوراي راهبري طرح جويشگر بومي از ارائه‌ي سرويس نقشه‌ي ديجيتال بومي در نمايشگاه الکامپ و ارائه‌ي جزئيات دقيق‌تر و سرويس بهتر از google map صحبت کرده است.

عليرضا ياري دبير شوراي راهبري طرح جويشگر بومي اعلام کرد: «در آخرين نشست شوراي راهبري طرح جويشگر بومي، طرح نقشه‌ي ديجيتال بومي کشور توسط شرکتي از بخش خصوصي ارائه و مقرر شد با حمايت شورا، اين سرويس به ساير پروژه‌هاي طرح ملي جويشگر بومي متصل شود.»

وي  افزود: «بر اساس برآوردهاي اوليه نقشه‌ي ديجيتال بومي کشور در مواردي از نظر دقت، از سرويس خارجي نقشه‌ي گوگل (google maps) بهتر است. به خاطر اينکه منبع اصلي اطلاعات اين نقشه در داخل کشور قرار دارد، اين سرويس مي‌تواند جزئيات بيشتري را به کاربر ارائه دهد.»

با توجه به اينکه نقشه‌ي ديجيتال بومي در کشور طراحي مي‌شود دسترسي خوبي به اطلاعات راه‌ها و جزئياتي از قبيل کسب‌وکارها، مکان‌هاي عمومي و ديگر امکانات شهري دارد و مي‌تواند جزئيات دقيق‌تري از google maps ارائه کند. پس مي‌توان اين بخش از صحبت‌هاي ياري را به راحتي پذيرفت. البته تا زماني که اين طرح اجرا نشود نمي‌توان در مورد کيفيت خدمت‌دهي آن به‌درستي تصميم گرفت.

به گفته‌ي ياري،‌ اين سرويس مي‌تواند جايگزين سرويس google maps براي کاربران باشد و در صورتي که کاربران از آن به صورت روزمره استفاده کنند، حتي در بخش اطلاعات ترافيکي شهرهايي مانند تهران نيز به‌ سرعت اطلاعات اين نقشه به‌روز خواهد شد. اطلاعات اين نقشه که سطح پوشش آن کل ايران است توسط متخصصان داخلي و به روش برداشت ميداني و فتوگرامتري جمع‌آوري شده است تا با داده‌هاي بومي، امکان ارائه خدمات بهتر نسبت به نقشه‌ي گوگل در اين سرويس وجود داشته باشد.

دبير شوراي راهبري جويشگر بومي اضافه کرد:‌ «نقشه ديجيتال بومي شامل تقسيمات کشوري، شهرها و روستاها، معابر بين‌شهري و داخل شهري، نقاط مهم خدماتي، پوشش گياهي و آبي، مناطق گشت پستي و لايه‌هاي متفاوتي از اطلاعات موردعلاقه کاربران خواهد بود و امکان خدمات جستجو در نقشه، مسيريابي، توليد آدرس و مشخصات براي هر نقطه در اين نقشه ديده شده است.»

به گفته‌ي ياري، خدمت نقشه‌ي ديجيتال در بيست و دومين نمايشگاه الکامپ رونمايي خواهد شد. طراحان اين نقشه خواستار سياست‌گذاري مرکز ملي فضاي مجازي براي استفاده از نقشه‌ي فوق در سازمان‌هاي دولتي هستند.

منبع: مهر
انتهاي خبر./

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید