ایران و جهان
اقتصادی
فناوری اطلاعات
ورزشی
پاتوق نشریات
ویژه اساتید
چند رسانه ای
کد مطلب: 62462
تجزيه آمريکا تنها راه حل است/ 84 ميليون آمريکايي خواستار تجزيه ايالات متحده هستند
تاریخ انتشار : 1393/08/18 14:08:03
نمایش : 1209
نويسنده کتاب «ايالات جدايي طلب آمريکا» که از مقامات سابق پنتاگون و کاخ سفيد است در يادداشتي به دلايل چاپ اين کتاب پرداخت و تجزيه آمريکا را تنها راه حل ممکن براي رفع مشکلات بيشماري خواند که اين کشور با آن درگير است.

به گزارش اساتيد برتر به نقل از فارس، «داگلاس مک‌کنان» (Douglas MacKinnon) از مقامات سابق کاخ سفيد و پنتاگون است که دست کم سه سال را در فرماندهي نيروهاي مشترک آمريکا فعاليت کرده است. وي در حال حاضر به عنوان يکي از مفسران برجسته مسائل سياسي در روزنامه ها و نشريات مهم آمريکا و همچنين برنامه هاي تلويزيوني و راديويي به تحليل مسائل روز دنيا مي پردازد. مک‌کنان اخيرا کتابي را با عنوان «ايالات جدايي طلب آمريکا» به تأليف رسانده که حدود يک ماه پيش به بازار عرضه شده است. نام اين کتاب از نام «ايالات متحد آمريکا» گرفته شده است.

اين مقام سابق پنتاگون در کتاب خود تأکيد کرده است که ميليون ها خانواده آمريکايي از نژادهاي مختلف و با سوابق گوناگون، درست در زماني که آمريکا بيش از پيش در زوال مالي و اخلاقي فرو مي رود، ديگر اميدي به ادامه روند کنوني اداره آمريکا توسط دولتمردان فعلي اين کشور ندارند و معلوم نيست که با نابودي ارزش هاي اصيل آمريکايي و امنيت مرزها و بسياري موارد ناگوار ديگر، سرنوشت آمريکا چه خواهد شد.

اين کتاب که با بهره گيري از دانش کارشناسان خبره در حوزه کشاورزي، انرژي، زيرساخت، مالي و اقتصادي و بسياري زمينه هاي ديگر نوشته شده، به ارائه راهکارهايي براي رفع مشکلات کنوني آمريکا و جايگزين کردن دولت فعلي با يک رويکرد حقوقي و مطابق با قانون اساسي آمريکا مي پردازد و در نهايت ايده جدايي از ايالات متحده و تجزيه اين کشور را به عنوان بهترين گزينه موجود معرفي مي کند.

«داگلاس مک‌کنان» نويسنده اين کتاب در يادداشتي که مجله اينترنتي «تاون هال» در وبسايت خود منتشر کرد به دلايل تأليف اين کتاب اشاره کرده و مي نويسد: گويا رهبران آمريکا عزم خود را جزم کرده اند تا مرزهاي کشور ما را از بين ببرند، حاکميت قانون را زير پا بگذارند، شرکت هاي آمريکايي را به اسم فعاليت هايي چون مقابله با تغييرات جوي ورشکسته کنند، متمم دوم قانون اساسي را نقض کنند، تمدن غربي را سانسور کرده و آن را با چندفرهنگ‌گرايي جايگزين کنند، هر روزه ميلياردها دلار به بدهي هاي آمريکا بيفزايند و حتي مذهب ما را نابود کنند.

وي در ادامه اين يادداشت با اشاره به گروهي از متخصصان حوزه هاي مختلف که به منظور يافتن راه حلي براي مشکلات مذکور حدود چهار سال پيش تشکيل داد، تأکيد کرد: در نهايت راه حلي که بيش از ديگر راهکارها موثر به نظر مي رسيد به اعتقاد اين گروه تخصصي، تجزيه ايالات متحده آمريکا بود که براي تحقق اين هدف طرحي براي ترک اين اتحاديه ارائه شد که در پايان به تأليف کتاب ايالات جدايي طلب آمريکا انجاميد؛ کتابي که مشخص مي کند چرا، کجا، چگونه و چه زماني بايد اين جمهوري جديد بر اساس ارزش هاي اصيل ما شکل بگيرد.

اين مفسر ارشد مسائل سياسي در بخش ديگري از يادداشت خود با اشاره به نظرسنجي جديدي که «رويترز» با الهام گرفتن از همه پرسي اسکاتلند، اين بار در آمريکا برگزار کرد، نوشت: در نظرسنجي رويترز از هر چهار آمريکايي دست کم يک نفر اعلام کرده بود که آماده پيوستن به جنبش جدايي طلبي در آمريکا است. اين رقمي معادل حدود 84 ميليون نفر از جمعيت کل آمريکا خواهد بود. دهها ميليون آمريکايي به حق، نگران آينده کشورشان هستند و مي خواهند بفهمند دولت و کشور آنها چه مسيري را در پيش رفته است، اما ديگر خيلي دير شده و آنها اميد خود را از دست داده اند. آنها خواستار تجزيه آمريکا هستند.

مک‌کنان همچنين خاطرنشان ساخت: من مي دانستم و اطمينان دارم که چاپ اين کتاب با چنين موضوع جنجال برانگيزي بدون شک عواقب ناگواري را در آينده براي من در پي خواهد داشت، اما به دلايلي از چاپ آن با نامي مستعار منصرف شدم و مهمتر از همه سابقه فعاليتم در کاخ سفيد و پنتاگون بود که مرا منصرف کرد. چرا که چنين موضوع حساسي زماني مي تواند مخاطبان واقعي خود را جذب کند که از سوي يکي از مقامات دولتي آمريکا که با سيستم حاکميت در اين کشور به خوبي آشنا است مطرح شده و به بحث گذاشته شود.

اين مقام سابق کاخ سفيد در پايان يادداشت خود نوشت: من صادقانه از کساني که معتقدند ارزش هاي اصيل آمريکايي در اين کشور در حال سقوط است و کشور نيز سراشيبي سقوط را با سرعت مي پيمايد و اين روند را غيرقابل بازگشت مي بييند، مي خواهم بدانند که هنوز گزينه اي براي حفظ ارزش هاي واقعي کشور وجود دارد و آن تلاش براي تجزيه آمريکا است. اين راه حلي جنجال برانگيز است که 240 سال پيش مطرح شد اما به سرانجام نرسيد و امروز يک بار ديگر به عنوان تنها گزينه و تنها راه حل بايد مطرح شود. اين حق ما آمريکايي ها است که درباره آنچه که بسياري به درستي آخرين روزنه اميد مي پندارند، بحث و گفت‌وگو کنيم؛ تلاش براي تجزيه آمريکا.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آخرین اخبار
اخبار استان
 
اوقات شرعی
پایگاه های خبری استانشهدای شاخص سال 95
یادداشت
در محضر شهید